چگونه هزینه سفر خود را کاهش بدهیم؟

بیشتر مردم به دنبال راه‌هایی برای کم کردن هزینه‌ها و خرج و مخارج سفر خود هستند، اما نمی‌دانند چطور. شاید شما هم جزو همین دسته از افراد باشید. پس همراه باشید تا با 15 راه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر این نگرانی را از ذهن خود بیرون کرده و بیشتر به سفر بروید. بیشتر مردم بیش از آنچه لازم است در سفرهای خود هزینه می‌کنند که بیشتر اوقات مربوط به اولویت‌بندی نامناسب و یا هزینه برای چیزهای بیهوده است که گاهی هم برای سلامتی می‌تواند مضر باشد. در ادامه راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های سفر ارائه‌شده است که دانستن آن‌ها قبل از خرید بلیط هواپیما ، خالی از لطف نخواهد بود.

پیگیری و اولویت‌بندی هزینه‌ها

 شاید بیشتر اوقات مهم‌ترین راه در موضوع صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر اولویت‌بندی هزینه‌ها و حسابرسی است.

 ما انسان‌ها اغلب علاقه‌ای نداریم که بدانیم چقدر پول خرج کرده‌ایم و وقتی تمام شود میگوییم “پول ندارم” و دیگر پیگیر چرا و چگونه تمام شدن آن نبودیم و نیستیم. پس نیاز است که تمامی هزینه‌ها را به صورت کاملاً شفاف با خودمان در میان بگذاریم و در سفر به آن‌ها اولویت بدهیم.

 مثلاً خرید بلیط هواپیما و اقامت و تغذیه مهم‌تر از هزینه‌هایی است که برای رفتن به موزه یا خرید سوغاتی می‌شود. برای مثال هر شب به رستوران رفتن در سفر هزینه سنگینی برای شما خواهد داشت خوب است که گاهی خودتان آشپزی کنید.

 

از دوچرخه و حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید

 برای سفرهای تو شهری و کمتر از دو ساعت دوچرخه بهترین گزینه است حتی بهتر از خودروی سواری چرا که هم به تولید نشدن آلودگی هوا کمک کرده‌اید هم در مصرف سوخت فسیلی صرفه‌جویی کرده‌اید و هم ورزش کرده‌اید.

 البته سفرهای بیشتر از 2 ساعت برای آنان که تجربه کافی ندارند ممکن است دردسرساز شود و بهتر است از حمل‌ونقل عمومی استفاده شود.

 

آشپز خودتان باشید

 همان‌طور که پیش‌تر هم ذکر شد، استفاده از رستوران‌ها به صورت مکرر در سفر هزینه بر است و دیگر اینکه ممکن است هر رستورانی نتواند غذای مورد طبع شما را تهیه کند.

 پس گاهی نیز خودمان دست به کار شویم تا هزینه سفر خود را کاهش دهیم.

 

تورهای گردشگری پیاده را امتحان کنید

 تورهای گردشگری وجود دارند که معمولاً در سطح شهر قرار می‌گذارند تا شما را در شهر به صورت رایگان و پیاده بگردانند و جاذبه‌های گردشگری رایگان آن شهر را به شما نشان دهند.

 

از محلی‌ها خرید کنید

 مزرعه‌داران و مغازه‌داران محلی که معمولاً جنس خودشان را می‌فروشند قیمت منصفانه‌تری نسبت به فروشگاه‌های سطح شهر دارند و می‌تواند در خرید مواد اولیه با هزینه‌ی کمتر به شما کمک کند.

 

به دنبال کارت گردشگری باشید

 کارت گردشگری به شما کمک می‌کند تا از بسیاری از جاذبه‌های گردشگری ارزان‌تر یا به صورت رایگان بازدید کنید و یا همچنین تخفیفاتی برای رستوران‌های سطح شهر و یا فروشگاه‌ها به شما داده شود.

 

به دنبال بهترین اتاق نباشید

 به نظر خودتان مجموع زمانی که در اتاق هتلتان اقامت دارید چقدر است؟ آیا در سفرهای گردشگری خود از استخر و یا باشگاه هتل خود استفاده می‌کنید؟؟

 شاید تنها به اندازه خوابیدن و استراحت شبانه باشد و نه بیشتر ، پس شما به یک اتاق با نمای بیرونی شگفت‌انگیز و فضای بیش از اندازه بزرگ و یا با امکانات زیاد ندارید.

 بنابراین محل اقامت خود را آن‌چنان انتخاب کنید که زیاد خرج روی دستتان نگذارد.

 

خارج از شهر اقامت کنید

 بعضی اوقات شاید پول موقعیتتان را می‌دهید مرکز شهر و مراکز پر گردشگر از جمله این زمان‌ها است که با اقامت در خارج از شهر می‌توانید اقامت ارزان‌تری داشته باشید.

 

در فصل مناسب سفر کنید

 اگر مقصدی را انتخاب کردید و قصد سفر به آن را دارید کمی در مورد فصل‌های مناسب برای سفر به آن را پیدا کنید. منظور فصل‌هایی است که حجم گردشگر کمتر است و قیمت‌ها پایین‌تر است.

 

نهار زیاد سفارش دهید

 گاهی اوقات در شهرهای مختلف رستوران‌ها تخفیفات خوبی برای زمان نهار می‌گذارند، شما می‌توانید ناهار بیشتری سفارش دهید و برای شام آن را نگه دارید تا دوباره نیاز به هزینه اضافه برای شام نداشته باشید.

منبع: چگونه هزینه سفر خود را کاهش بدهیم؟

[ بازدید : 44 ]

[ چهارشنبه 7 شهريور 1397 ] 23:07 ] [ شرمین ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]